Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ
MADDE 1- TARAFLAR 
1.1- SATICI :
Ünvanı : Narin Gıda
Adresi :  Sepetlipınar Mah. Başiskele Sanayi Sitesi 2. Blok No:1 Başiskele/KOCAELİ
Tel :      (0262) 434 4683
Email:    info@elixirkombucay.com

MADDE 2- KONU 
İş bu sözleşmenin konusu; alıcının,satıcıya ait www.elixirkombucay.com  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı,aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün, satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin çeşitleri,koli bilgileri, Miktarı, Markaları,Satış Bedeli www.elixirkombucay.com sayfasında belirtildiği şekildedir. Narin Gıda Ürün özellik ve fiyatlarını dilediği zaman bu bilgilerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER 

4.1- ALICI, www.elixirkombucay.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Teslimat sırasında kimlik gösterilmesi zorunludur.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Ödeme gerçekleşene kadar ürün gönderilmez.

4.6- Gün içerisinde saat 16:00 a kadar verilen siparişler aynı gün içerisinde Kargoya verilecektir. Saat 16:00'dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya verilir.
Cumartesi günleri saat 13:00 sonrası verilen siparişler, Pazartesi günü kargoya verilir. Pazar günleri Kargo teslimat yapmaz. Kargoda doğabilecek gecikmelerden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bunun dışında kargo şirketlerinin dağıtım ağları ve imkânları doğrultusunda ürününüz size en kısa sürede ulaştırılacaktır.

4.8-Teslimatta yaşanan problemlerde Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi, şişelerin bir veya birkaçının kırılması gibi durumlarda zarar www.elixirkombucay.com tarafından telafi edilir.

4.9-Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatı yapan Kargo firmasına tutanak tutturulmalıdır.
* Eğer teslimatı yapan firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin alınarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
* Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatı yapan firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
* Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda elixirkombucay.com'a bildirilmelidir. Bu durumda en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
5.1-Orijinal ambalajı bozulmamak ve ürüne zarar vermemiş olmak kaydıyla www.elixirkombucay.com 'dan satın aldığınız bir ürünü 7 gün içerisinde koşulsuz şartsız Cayma Hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz.

5.2-Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya , email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

5.3-İade işlemi için tarafımızdan kesilmiş olan faturanın da gönderilmesi gerekmektedir.
Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

5.4-Teslimatta yaşanan problemlerde Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi,şişelerin bir veya birkaçının kırılması gibi durumlarda zarar www.elixirkombucay.com tarafından telafi edilir.

5.5-Koliler açıldıktan sonra geri iade söz konusu değildir.
MADDE 6- YETKİLİ MAHKEME 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar ÜRETİCİ firmanın bulunduğu yerleşim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile ÜRETİCİ firma'nın yerleşim yerindeki(İzmit- Kocaeli) Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI 
Narin Gıda

Kombuçay / Makaleler

  • Instagram

Sepetlipınar Mahallesi Arpalık Caddesi Basiskele Sanayi sitesi 2. Blok No:1 Basiskele/Kocaeli

Whatsapp 

0543 8158701

2014 ©Elixirkombucay Tüm hakları saklıdır.